Články

novinka

V rámci spolupráce s Českou kanceláří pojistitelů bylo v roce 2021 z Fondu zábrany škod pořízeno nové sanitní vozidlo na podvozku VW T6.

 

více
novinka

Statisticky, se každý měsíc několika desítkám obyvatel v Pardubickém kraji doslova změní život. Posádky k nim totiž vyrážejí s podezřením na probíhající cévní mozkovou příhodu. Úkolem záchranářů zdravotnické záchranné služby je v tomto případě co možná nejrychlejší zhodnocení stavu pacienta, jeho následná stabilizace a převoz k definitivnímu ošetření do specializovaného zdravotnického zařízení. Taková zařízení jsou v Pardubickém kraji dvě. Pokud je stav pacienta ještě závažnější, tak je nutné pacienta transportovat na vyšší pracoviště, ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Podobný případ řešila naše posádka před několika dny v centru Pardubic. Po příjezdu na místo události ukázala prvotní vyšetření na závažnou cévní mozkovou příhodu. Posádka proto pacienta stabilizovala a následně, po potvrzení stavu, převezla do Fakultní nemocnice Hradec Králové k urgentnímu řešení. Ne nadarmo patří naše posádky k nejlepším v Evropě. Proto, kdykoliv se něco pokazí, můžete se na nás spolehnout.

více
novinka

Bujaré veselí silvestrovské noci znamenalo jako již tradičně i mnohonásobné zvýšení počtu zásahů záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Nejvíce naše posádky zasahovaly v centrech velkých měst, a to především u pacientů intoxikovaných alkoholem. Dále posádky zasahovaly u velkého množství pacientů s drobnými zraněními způsobenými potyčkami, pády a manipulací se zábavní pyrotechnikou. Vše ve spojení s alkoholem. Obvyklé zásahy u potyček v restauracích a barech z minulých let se letos téměř nekonaly. Několik zásahů se také uskutečnilo k pacientům s mozkovou mrtvicí. Všechny události během silvestrovské noci se naštěstí obešly bez incidentů a napadnutí některého ze členů výjezdových skupin. Závěrem hodnotíme letošní Silvestr jako velice klidný a přejeme všem úspěšný vstup do roku 2022.

více
novinka

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok bez nehod.

více
novinka

Krásné dárky v podobě napečeného cukroví dostali naši záchranáři 21.12. dopoledne. Žáci ZŠ Kyjevská donesli svoje výtvory na základnu v Pardubicích. Moc děkujeme a přejeme krásné Vánoce.

více
novinka

20.12., po otevření nové komunikace nedaleko Slatiňan, zasahovali záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u první dopravní nehody na této silnici. Řidič vozidla naštěstí neutrpěl žádná zranění.

více
novinka

Krátce po dvanácté hodině odpolední 17.11. zasahovaly dva vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje nedaleko obce Slepotice. Na poli tam došlo k postřelení muže, který střelou utrpěl středně těžké poranění dolní poloviny těla. Po ošetření a stabilizaci stavu byl muž následně transportován do Chrudimské nemocnice.

více
novinka

Česká republika patří v mezinárodním srovnání bezesporu k zemím s velmi vyspělým systémem péče o pacienty postižené cévní mozkovou příhodou. Objektivní srovnávání poskytované péče jednotlivými poskytovateli zdravotních služeb a stanovování pravidel v této oblasti přitom dlouhodobě určuje mezinárodní iniciativa Angels. Kritéria hodnocení jsou přesně stanovena a zahrnují několik zásadních bodů. Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje dlouhodobě systematicky pracuje na zkvalitňování péče o tyto pacienty. Letošní rok se naše úsilí zhmotnilo a ZZS PAK získala druhé nejvyšší ocenění iniciativy Angels za poskytovanou péči. Významné ocenění převzal v Lisabonu 28.10. Bc. Michal Mašek, vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS PAK. Velice si ocenění vážíme a i nadále se budeme snažit poskytovat našim pacientům nejvyšší možnou péči.

více
novinka

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igor Paar přivítal 16. 9. první studenty nově otevřeného akreditovaného kurzu "Řidič vozidla ZZS". Studium trvající více než rok bude zakončeno zkouškou a úspěšní studenti obdrží doklad o uznání odborné způsobilosti řidiče vozidla ZZS. Kurz nabídne studentům bohatou teoretickou i praktickou výuku, která je připraví na povolání řidiče-záchranáře. Přejeme studentům úspěšné zakončení studia.

více
novinka

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje zavedla jako vůbec první záchranná služba v první polovině roku 2021 zcela nový vnitřní komunikační kanál MedText. Informace posádek se tak dostávají do Zdravotnického operačního střediska mnohem efektivněji a rychleji, než tomu bylo kdy dříve. Systém je plně kompatibilní s ostatními prostředky a v návaznosti na využívání tabletů v přednemocniční neodkladné péči poskytuje silné zázemí pro kvalitní a rychlou péči pro naše pacienty.

více
1 2 3 4 5 6 ...