Články

novinka

"Drtivá!, Ničivá!, Destruktivní!, Silná!" - synonyma, vyjadřující negativní pocit či prožitek. Takový pocit velmi často zažívají záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje při výkonu služby ve spojení s dopravní nehodou. Dle Policie ČR se na našem území stalo v roce 2019 téměř 295 dopravních nehod každý den.

více
novinka

Přesně v sedm hodin ráno 20.5. zasahovali záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v centru Pardubic. Dvě posádky včetně lékaře, přijely na místo přesně tři minuty od obdržení oznámení na linku 155.

více
novinka

Den linky 155. Číslo, které zachraňuje životy
Za loňský rok ošetřily posádky zdravotnických záchranných služeb v České republice pacienty při 963 130 událostech. Denně vyrazí zdravotníci na pomoc přibližně třem tisícům lidí. Z některé z výjezdových základen napříč republikou vyjede posádka v průměru každou půl minutu. Na začátku naprosté většiny těchto příběhů je trojmístné číslo vytočené na telefonu: 155. Na sobotu, se symbolickým datem 15. 5., připadl už pátý Den linky 155.
Letos se už podruhé Den linky 155 bohužel uskuteční kvůli protiepidemickým opatřením bez obvyklých akcí pro veřejnost, kdy záchranáři seznamují zájemce nejen s fungováním zdravotnických operačních středisek a záchranné služby jako celku, ale i s používanou technikou nebo se základy první pomoci.

více
novinka

Tři minuty před jednou hodinou odpolední 27.4. přijmulo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje tísňovou výzvu z obce Horní Roveň na Pardubicku.

více
novinka

Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje dlouhodobě spolupracuje s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Letos poprvé však lektoři připravili školení řidičských dovedností na polygonu v Pardubicích.

více
novinka

U vážné dopravní nehody na silnici č. 17 mezi Bylany a Heřmanovým Městcem, zasahovali záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje po jedenácté hodině dopolední.

více
novinka

Krásného slunečného dne 15.3., ošetřovaly naše posádky ve spolupráci s leteckou záchrannou službou Hradec Králové mladého pacienta po pádu ze střechy.

více
novinka

Velice děkujeme za potraviny a nápoje které nám na naše základny přinášejí lidé z celého Pardubického kraje.

více
novinka

V pondělí 22. března se v pravé poledne rozezní kostelní zvony i sirény sanitních vozidel. Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR se připojuje k občanské iniciativě Minuta ticha, která vyzývá ke společné pietě za oběti pandemie. V pondělí 22.března uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi.

více
novinka

Poslední dva týdny, jsou pro záchranáře Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje neobyčejně náročné. Jen počet zásahů u pacientů s onemocněním Covid-19, ke kterým záchranáři vyjíždějí, se zdvojnásobil.

více
1 2 3 4 5 6 ...